Bankalar

Bankaların Günlük Para Çekme Limitleri 2020

Bankaların Günlük Para Çekme Limitleri 2020

Bankaların mevduat müşterilerine paralarını anında yönetebilme imkanı sundukları en yaygın kanal ATM’lerdir. ATM’ler tüketicilerin anlık olarak para yatırma, para transferi, ödeme yapma, başvuru yapma işlemlerini gerçekleştirebildikleri cihazlardır. Sosyal hayatımızın bir parçası haline gelen ATM’ler aracılığı ile anlık olarak nakdi imkanlarımızı sahip olduğumuz hesap kartları ve kredi kartları aracılığıyla gerçekleştirebilmekteyiz.

ATM’lerin en sık kullanıldıkları alan olarak para çekme işlemi karşımıza çıkmaktadır. Mevduat hesabımızdaki nakit üzerinden para çekmek için ATM kullanırken sınırsız miktarda para çekme hakkımız yoktur. Bankalar para çekme konusunda belirli bir limit uygulamakta ve daha fazla para çekme işlemi için ise bir kesinti yapmaktadır. Bu yazımızda sizlerle bankaların günlük para çekme limitleri konusunu paylaşacağız.

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası için tıklayın.

Findeks kredi notunu öğrenme için tıklayın.

Bankaların Günlük Para Çekme Limitleri

Hangi Bankanın Para Çekme Limiti Ne Kadar?

AKBANK: Akbank’ta bulunan mevduat hesabınızdan ATM aracılığıyla para çekmek istediğinizde bankanın koymuş olduğu para çekme limiti kullandığınız hesap kartına bağlı olarak değiştirmektedir. Bu anlamda akbank para çekme limiti Neo Business Card kullanıcıları için 4 bin TL iken Neo Birebir kartlarında 2 bin TL ve Neo Kart ve Klasik kartlarda ise bin 500 TL’dir.

İŞ BANKASI: Türkiye İş Bankası ATM’lerinden para çekme işlemi yaparken bankanın koymuş olduğu para çekme limiti bin 500 TL’dir. Eğer iş bankası para çekme limiti sizin için yeterli değil ise bu durumda bankanın şubelerinden para çekme işleminizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

QNB FİNANSBANK: QNB Finansbank’ta sahip olduğunuz banka hesabınızdan para çekmek istiyorsanız ATM’lerden çekebileceğiniz maksimum tutar bin 500 TL’dir. Bu tutar yetersiz ise qnb finansbank para çekme limiti olmaksızın size en yakın QNB Finansbank şubesine giderek para çekebilirsiniz.

Bu Yazınında İlginizi Çekebileceğini Düşündük  Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

TEB: Türkiye Ekonomi Bankası ATM’lerinden hesap kartınızla para çekmek istediğinizde günlük olarak maksimum çekebileceğiniz tutar bin TL ile sınırlıdır. Bu açıdan bakıldığında teb para çekme limiti diğer bankalara göre daha düşüktür.

Garanti Bankası: İhtiyacınız olan nakit parayı çekmek için Garanti Bankası ATM’sine gitmeniz durumunda ATM’den alabileceğiniz en üst tutar 2 bin TL’dir. Eğer garanti bankası para çekme limiti sizin için yetersiz ise ATM’den daha fazla çekim yapabilirsiniz ancak banka bu çekim işlemi için bir komisyon ücreti almaktadır.

Ziraat Bankası: Ziraat Bankası ile günlük para çekme limitiniz 1500 TL olarak belirlenmiştir. Müşteri hizmetlerini arayarak bu limiti kolaylıkla arttırabilirsiniz.

Koronavirüs Banka Para Çekme Limitleri

Koronavirüs sebebiyle bankalardan para çekme limiti de arttırıldı. Buna göre tüm bankalar bu süreç boyunca ATM üzerinden tüm müşterilerine 5000 TL’ye kadar para çekme limiti belirledi.

Etiketler

Burak Özdağ

1990 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2016 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. kredikosgeb.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı