İş Fikirleri

Ek Gelir İçin Instagram’dan Ürün Satışı Yapmak

Ek Gelir İçin Instagram’dan Satış Yapmak

Günümüzde para kazanmak artık çok önemli hatta her şeyden önemli bir hale gelmiştir. İnsanlar ailelerini rahat geçindirebilmek veya yaşam kalitelerini arttırabilmek amacıyla aynı anda birçok işle uğraşma durumunda kalabilirler ve kalacaklardır. Herkesin işi yoktur ve bununla da birlikte çalışan kesimin net bir işi vardır diyebiliriz ancak artık günümüzde bu işlerin yanında insanlar ek gelir getirecek işlerle uğraşmak isterler. Özellikle günümüzde aşırı bir artış gösteren sosyal medya çılgınlığıyla birlikte sosyal medya üzerinden para kazanmak artık hiç de zor değil. Sosyal medyada en çok kullanılan uygulamalardan biri ise instagram olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu alanda karşımıza çıkan ek gelir getiren işlerden biri de instagram hesabınız üzerinden butik açarak satış yapmak olacaktır. Şimdi bu işin nasıl yapılacağı konusunda biraz detaylara girmeye çalışalım.

Köpek gezdirerek para kazanmak için tıklayın.

Makyaj yaparak para kazanmak için tıklayın.

Diğer iş fikirleri için tıklayın.

instagramdan ürün satışı yapmak

Instagram’da Ne Satabilirim, Nasıl Kazanılır?

İnstagramdan butik açarak satış yapmak artık çağımızın en yeni para kazanma yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Nerdeyse 500 milyon insan bu uygulamayı her gün saatlerce kullanmaktadır. Bilindiği gibi günümüzde internet üzerinden alışveriş yapmak artık herkesin tercih ettiği bir yöntem haline gelmiş durumda. Ayrıca internet üzerinden yapılan alışveriş yeni bir pazar oluşturmakta ve bu pazar günden güne büyüme göstermektedir. Bu yüzden bu sektörden çok para kazanan yeni girişimciler ortaya çıkmıştır. Bu girişimciler artık instagramı da bu işe dahil ederek sermayelerine sermaye katmaktadırlar. Çünkü instagram üzerinden satış daha cazip hale gelmeye başlamıştır. İnstagramdan butik açarken ise kendi ürünlerinizi satabilir ya da başka insanların ürettiği ürünleri yine bu yolla pazarlayabilirsiniz.

Bu Yazınında İlginizi Çekebileceğini Düşündük  Ev Hanımları İçin Ek Gelir

İnstagram üzerinden butik açabilme şartlarına biraz bakacak olursak da karşımıza şu olaylar çıkmaktadır. Öncelikle bir instagram hesabına sahip olmalısınız. Daha sonra açtığınız insatgram hesabında yaptığınız satışlara uygun bir logo ve isim bulmalısınız. Ardından güvenilirlik ve müşterinin rahat ulaşabilmesi açısından iletişim bilgilerinizi instagram hesabınızın açıklama kısmına koymalısınız. Daha sonra yapacağınız işlem ise takipçi bulmaya çalışmak olmalıdır. Bu işlemlerin ardından ise size gelecek talepler neticesinde ürünlerinizi instagram üzerinden satabilirsiniz. Müşterinizin ödeme şeklini ise farklı yollardan sizler belirlemelisiniz. İsterseniz IBAN üzerinden bu işlemi yapabilir isterseniz ise bazı uygulamalara üye olarak bu işlemleri daha rahat olarak yapabilirsiniz.

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı