Bankalar

Emekli Maaşını Akbank’a Taşıma

Emekli Maaşını Akbank’a Taşıma

Emekli maaşını Akbank’a taşıma işlemi için yalnızca T.C. kimlik numaranızı içeren kimliğinizle birlikte Akbank Şubesine​ giderek emekli maaşınızı Akbank’a taşıyabilirsiniz. PTT şubelerinden sahip olacağınız e-devlet şifrenizle veya Akbank İnternet’te yer alan e-devlet yönlendirmesi ile www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak banka değişikliği talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank, emekli maaşını Akbank aracılığıyla alan müşterilerine emekli maaşları almadan 2 gün önce de hesaptan para çekme olanağı sunuyor. Bunun dışında Akbank’ın emeklilere sunmuş olduğu hizmetlere örnek vermek gerekirse; ücretsiz EFT ve havale işlemleri yapabilme, ATM’lerden ayda iki defa ücretsiz para çekiminde bulunma, bireysel kredilerde özel indirim veya avantajlı olan faiz oranları gibi sağlamış olduğu hizmetlerden bahsedebiliriz.

Akbank cebe havale işlemi için tıklayın.

Emekli maaşını Yapı Kredi’ye taşıma konusu için tıklayın.

akbank provizyon ücretleri
akbank provizyon ücretleri

Akbank Promosyon Ücretleri 2020

Akbank, 02.03.2020 ve 30.04.2020 arasında emekli maaşlarını Akbank’a taşıyan emeklilere, 750TL’ye kadar promosyon ve ek 250 TL’ye kadar ek promosyon olanağı sunuyor.

Akbank, bu promosyon ve ek promosyonlarını da şu tutarlara göre hesaplıyor:

  • 1500 TL emekli maaşı alan kişilere 500 TL promosyon ve 200 TL ek promosyon,
  • 1.500 TL ve 2.500 TL arasında emekli maaşı alan kişilere 625 TL promosyon ve 225 TL ek promosyon,
  • 2.500 TL ve bu miktar üzerinde emekli maaşı alan kişilere ise 750 TL promosyon ve 250 TL ek promosyon ücret ödemesi yapıyor.

Promosyon ödemelerine dair başvurularınızı da şunlar aracılığıyla yapabilirsiniz:

  • Akbank şubeleri,
  • ATM’ler,
  • Akbank Mobile hizmetlerini kullanarak başvurularınızı yapabilirsiniz.

Akbank Promosyon Ücretleri Ne Zaman Yatar?

30 Haziran 2020’ye kadar Akbank’tan, SGK emekli maaşı promosyon ücretinizin taahhüt süresi dolduğu anda bir işlem yapmamanız halinde bile taahhüdünüz otomatik bir şekilde yenilecek olup, alacağınız promosyon tutarınız da hesabınıza otomatik bir şekilde yatırılacaktır. Emekli maaşını Akbank’a taşıma işlemi ve provizyon ücreti görüldüğü gibi son derece basit bir işlemdir.

Bu Yazınında İlginizi Çekebileceğini Düşündük  Finansbank Cebe Havale 2020

 

Etiketler

Burak Özdağ

1990 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2016 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. kredikosgeb.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı