Bankalar

Emekli Maaşını Halk Bankası’na Taşıma

Emekli Maaşını Halk Bankası’na Taşıma

Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre 2019 yılında Türkiye’ deki emekli sayısı 8 milyon 955 bin olarak belirlendi. Gün geçtikçe artan sayılarla beraber maaşların hangi bankadan alınacağı merak konusu oluyor.

Emeklilik süresi gelen ve emeklilik şartlarına uyum sağlayan kişiler tüm işlemlerini tamamladıktan sonra maaşlarının hangi bankaya yatacağını da öğrenmesi gerekiyor. Sosyal Güvenlik Kurumu, emekli olan kişilerin maaşlarını anlaşmalı olduğu bankaya yatırıyor. Bu aşamada bireyler maaşlarını hangi bankadan çekmesi gerektiği konusunda SGK tarafından bilgilendiriliyor.

Fakat kişiler emekli maaşının yattığı bankadan memnun değilse ya da herhangi bir bankanın promosyon fırsatlarından yararlanmak istiyorsa maaşının yattığı bankayı değiştirebiliyor. Son zamanlarda şartları ve promosyon fırsatları ile oldukça emekli vatandaşın maaşını taşıdığı Halk Bankasına’ da maaş taşıması yapmak mümkün. Gerekli şartlar tamamlandığında emekli maaşını Halk Bankası’na taşıma işlemleri yapılmaya başlanabiliyor.

Emekli maaşını Finansbank’a taşıma işlemi için tıklayın.

Odeabank cebe havale için tıklayın.

Emekli Maaşını Halk Bankası'na Taşıma işlemi

Halk Bankası Promosyon Ücretleri 2020

Kişiler emekli maaşını Halk Bankası’na taşıma işlemlerini en yakın şubeye giderek, bulunduğu ilçedeki SGK Müdürlüğü’ne dilekçe vererek ya da e devlet üzerinden giriş yapıp e hizmetler seçeneği üzerinden ilerleyerek yapabilir.

Taşıma işlemlerini yapmak oldukça kolaydır. Taşıma işlemlerini yapmadan önce promosyonlar hakkında detaylı bilgi almak gerekiyor.

Bu bağlamda Halk Bankası’nın emekliler için belirlediği promosyon ücretleri şu şekildedir;

  • 1500 liranın altında emekli maaşı alanlar için promosyon ücreti 500 lira,
  • 1500 ve 2500 lira emekli maaşı alanlar için promosyon ücreti 625 lira,
  • 2500 lira ve üzerinde emekli maaşı alanlar için promosyon ücreti 750 liradır.
Bu Yazınında İlginizi Çekebileceğini Düşündük  Emekli Maaşını Ziraat Bankası'na Taşıma

Halk Bankası Promosyon Ücretleri Ne Zaman Yatar?

Kişiler emekli maaşını Halk Bankası’na taşıma işlemlerini eksiksiz olarak tamamladıktan sonra alınan maaşa göre promosyon ücreti belirlenir. Emekli maaşı hangi bankaya taşınırsa taşınsın 3 yıl emekli maaşını aynı bankadan çekme şartı koyulacaktır. Kişiler belirli şartlara uyması durumunda emekli maaşı yatar yatmaz promosyon ücreti alınabilecektir.

 

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı