Bankalar

Emekli Maaşını İş Bankası’na Taşıma

Emekli Maaşını İş Bankası’na Taşıma

Emekli maaşını İş Bankası’na taşıma durumu emekli olan herkesin isteği doğrultusunda gerçekleşir. Emekli olurken istediğiniz bankayı seçtiğiniz zaman da maaşınız o bankaya yatar. Bu bakımdan emekli maaşınızı ilk başta İş Bankası’ndan alabilir veya başka bir bankadan da İş Bankası’na taşıyabilirsiniz. Böylece de İş Bankası’nın sunmuş olduğu pek çok ayrıcalıktan da faydalanabilirsiniz. Maaşınızı taşıma işlemini şubeye gelmeden de E-Devlet aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemden sonra da İşCep, İnternet Şubesi ve şubeler aracılığıyla da talimatlarınızı hızlıca verebilirsiniz.

Emekli maaşını Odeabank’a taşıma işlemi için tıklayın.

Emekli maaşını Şekerbank’a taşıma işlemi için tıklayın.

Emekli Maaşını İş Bankası'na Taşıma

İş Bankası Promosyon Ücretleri 2020

2020-2023 döneminde SGK ile yapılmış olan anlaşma doğrultusunda maaşını İş Bankası’ndan alan ya da mevcut olan emekli maaşını da İş Bankası’na taşıyan SGK’dan emekli olan kişilere; 3 yıllık bir süreyle emekli maaşlarını İş Bankası tarafından almayı taahhüt etmeleri durumunda, İş Bankası’nda mevcut olan hesaplarına yapılacak olan ilk maaş ödemesinden sonra promosyon ödemesi yapılır.

Bu promosyon ödemelerinin tutarları ise şu şekildedir:

  • 1.500 TL’den düşük olan maaşlara; 750 TL,
  • 1.500 TL ve 2.500 TL arasında olan maaşlara; 875 TL,
  • 2.500 TL ve bu rakam üzerinde olan maaşlara ise 1.000 TL promosyon ödemesi yapılır.

Promosyon ödemelerini ilk defa emekli maaşı alacak olan kişiler; maaş ödemesi yapıldıktan sonraki 3 gün içinde alırken, emekli maaşı alan kişiler ise promosyon ödemelerini başvurudan itibaren 3 gün içinde alırlar. Maaşını İş Bankası’na taşımış olan kişiler aynı zamanda Maximum Kart ve tüm ek kartları adına aidat ödemeyerek birçok avantaj ve ayrıcalıktan da yararlanabilecektir.

Bu Yazınında İlginizi Çekebileceğini Düşündük  TEB Cebe Havale 2020 Nasıl Yapılır?

İş Bankası Promosyon Ücretleri Ne Zaman Yatar?

Emekli promosyon ücretleri 1 Mart 2020 tarihi itibariyle ödenmeye başlamıştır. Ancak bu promosyondan faydalanabilmek için emeklilerin, maaşını almış oldukları bankalara gidip 3 yıl geçerliliğini koruyan promosyon sözleşmesini imzalamaları şarttır.

Etiketler

Cansu Güner

1989 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an kredikosgeb.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı