İş Fikirleri

Evde Dikiş Dikerek Para Kazanma

Evde Dikiş Dikerek Para Kazanma

Şimdi sizler için boş zamanlarınızı değerlendirecek hem de para kazanabileceğiniz ek iş fikirlerinden olan evde dikiş dikerek para kazanma yönteminden bahsedeceğiz. Evinizde oturduğunuz yerden para kazanma düşüncesi sizin de kulağınıza güzel gelmiyor mu? Sizler için hazırladığımız bu yazımızdan sonra bu iş fikri ile ilgili olarak ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Evde dikiş işi dendiği zaman ilk aklınıza gelen terzilik işi olabilir. Ama evde dikiş dikerek para kazanma işi sadece terzilik değil geniş kapsamlı bir konudur. Artık kadınların çalışma ortamları çoğaldı ve günümüzde birçok kadın evde bile ek gelir sağlayabiliyor.

Dikiş makineleri ile tekstil sektöründe gelişen teknoloji ile birlikte önemli oranda yenilikler yapılmıştır. Eskiye oranla şimdiki dikiş makineleri otomatiktir ve bu da evde ek iş yaparken daha az yorulacağınız ve çaba harcayacağınız anlamına gelir. Kumaş piyasasına yapılan yeniliklerden bir diğer yenilik de kumaşlarda oldu. Artık kumaşlar eskiye nazaran daha yumuşaktır. Bu sebeple dikiş yaparken yumuşak kumaşlar sayesinde hiç zorlanmadan işinizi yapabilirsiniz.

Eskiden evde ev hanımlarının dikiş dikmeleri bir hobi gibiydi. Günümüzde ise, ev hanımları için ek iş fırsatı yarattı. Piyasa talebe yetişmekte zorluk yaşayınca ev hanımlarına ihtiyaç duymalar başladı. Boş vakti olan ve para kazanmak isteyen herkes çeşitli tekstil işleri alarak kazanç elde etmektedirler. Ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen ev hanımları günlük rutin işlerinin yanı sıra ek iş de yaparak hem kendileri kazanıyor hem de ülke ekonomisine destek sağlıyorlar.

Diğer iş fikirleri hakkında bilgi almak için tıklayın.

KYK Öğrenim Kredisi hakkında bilgi almak için tıklayın.

Evde Dikiş Dikerek Para Kazanma Ek İşi

Evde Dikiş Dikerek Para Kazanma İşi Nasıl Yapılır?

Bu iş bildiğiniz terzi işi gibi ölçü al, prova yap gibi bir durum değildir. Evde dikiş dikerek para kazanma işi her ev hanımının bildiği gibi genel dikiş ve nakış bilgilerinden meydana gelir. Bir örnek vermek gerekirse aniden işe giderken gömleğinizin düğmesi kopar ve hemen dikilmesi gerektiği gibi bu iş sektörü de bununla benzerlik gösteriyor.

Bu Yazınında İlginizi Çekebileceğini Düşündük  Anket Doldurarak Para Kazanmak

Evde dikiş yapma işi aslına bakılırsa biraz el yeteneği biraz da girişkenlik isteyen bir sektördür. Türkiye’de bu meslek kategorisi pek fazla tanınmıyor. Fakat birçok yerde ev hanımları evde ek gelir imkanı sağlamak adına bu işi yoğun şekilde yapıyor. Yakın zamanda artık herkes tarafından bu sektör tanınmış hale gelecek. Bu işi yapabilmek için öyle çok fazla geniş bir çevreye de sahip olmanıza gerek yok. İlk başlarda yakın çevreniz ile işe başlamak daha avantajlı olacaktır. Çünkü hem siz deneyim kazanacak hem de bilinirliğiniz artacaktır.

Eğer sizlerde evde ek iş arıyor ve ben evde dikiş dikerek para kazanma işini yaparım diyorsanız, hiç vakit kaybetmeden kendinize kartvizit, broşür bastırın. Ardından sökük, yırtık dikici ve buna benzer sosyal medya üzerinden reklam yapın. İş koşuşturması nedeni ile kendi söküklerini dikemeyen kişiler size geri dönüş sağlayacaktır. İlk zamanlar bu iş sektörü insanlara farklı gelebilir ve hatta broşürünüzü dağıttığınız kişiler size anlamsız bakışlarda bulunabilir. Ama sakın bu durum sizi umutsuzluğa düşürmesin. Emin olun ki birkaç gün sonra sizi arayacaklardır.

Evde oturduğunuz yerden bu işi yapmaya karar verdiniz ama sermayeniz yok. Merak etmeyin bu iş için herhangi bir bütçeye ihtiyacınız olmayacak. Kendi olanaklarınız ile yapacağınız birkaç adım ile bu işe yönelmeniz mümkün.

Hazırlamış olduğunuz broşürlerinizde, kesinlikle dikiş işinin önemini ve neler yaptığınızı anlatan yazılar bulunsun. İşiniz hakkında bilgi vermek müşterilerinizin daha çok dikkatini çekmeye yarar. Her iş farklı farklı herkese mutlaka hitap eder. Bu sebeple müşteri kitlenizi önceden belirlemelisiniz. Evde dikiş dikerek para kazanma işinde sizin müşteri kitleniz çalışan, öğrenci ve zengin kişilerden oluşması gerekir. Bu kişilerin dikişe daha çok ihtiyaçları vardır.

Bu Yazınında İlginizi Çekebileceğini Düşündük  Ek Gelir İçin Instagram'dan Ürün Satışı Yapmak

Kendinize müşteri açısından hedefler koyun. Ardından hedeflerinizi gerçekleştirebilmek için adımlar atın. Hangi iş olursa olsun hedefiniz olmazsa o iş de ilerlemeniz söz konusu olmaz. Elinizin altında çeşit çeşit iğne ve ipliklerin var olması gerekir. Sökük için müşterinin ne zaman geleceği belli olmaz. Dolayısıyla her daim hazırlıklı olmalısınız. Bütün işlerde olduğu gibi bu iş için de güler yüzlü olmayı asla ihmal etmeyin. Yüzü asık olan kişiler ile kimse çalışmak istemez öyle değil mi?

Evde ek iş fırsatı olarak bu işi yapmaya karar verdiniz. Bu işi tek başınıza da yapabilir ya da firmalardan yardım alarak da başlayabilirsiniz. Kuru temizle işi yapan şirketlere devamlı olarak kıyafetler gelir ve yalnızca bu kıyafetlerin temizlemesi yapılmaz. Aynı zamanda yırtık gelen kıyafetler veya temizleme esnasında yırtılan kıyafetler olabilir. Temizleme esnasında yırtılan kıyafetleri kuru temizlemeciler asla müşterilerine vermek istemezler. Bu gibi durumlar yaşandığında sizlere ek gelir kapısı oluşur.

Ayrıca kıyafet üretimi yapan şirketler üretimden dolayı gözden kaçan küçük problemleri çözebilmek için işi bilen kişilere gereksinim duyarlar. Bu kişi siz olmak istemez misiniz? En fazla iş olanağı giyim mağazalarında oluşur. Çünkü kalabalık alışveriş merkezlerinde devamlı olarak kıyafet değişikliği yapan müşteriler nedeniyle çoğu zaman kıyafetlerde sökük ya da yırtılmalar olabiliyor. Büyük şehirlerde neredeyse her yerde bir alışveriş merkezi bulunuyor. Bu da size evde ek iş yaratıyor ve hemen bu mağazalara giderek iş anlaşmaları yapabilirsiniz. Tabi ki çalışmalarınızda uymanız gereken kuralların başında düzenli ve temiz çalışmak gelir. İşinizi yaparken bir taraftan da gündelik işlerinizi asla ihmal etmeyin. Bu durum aile içi problemlere neden olabilir. Bu sebeple bir plan ve düzen içerisinde hareket edin. Düzenli ve temiz çalışan kişiler ile herkes çalışmak ister. Gelen müşterileriniz her yerin dağınık, pis olduğunu hayal edin kim sizinle çalışmak ister ki? Bu sebeple her işte olduğu gibi evde dikiş dikerek para kazanma da emek ister.

Bu Yazınında İlginizi Çekebileceğini Düşündük  Bijuteri Dükkanı Açmak

Evde Dikiş Dikerek Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Her hizmetin az ya da çok bir karşılığı vardır. Sizde kendiniz bu hizmetlerin karşılığı için bir bütçe belirlemelisiniz. Böylece satışlarınız daha kolay olacak ve müşterileriniz de fiyat konusunda bilgi sahibi olmuş olur. Önceden fiyat belirleyerek gün içerisinde yapacağınız işlerden ne kadar kazanç sağladığınızı öğrenmiş olursunuz.

Evde dikiş dikerek ne kadar para kazanabilirim? sorusuna yanıt vermek gerekirse, günde kaç iş yapacağınız ve ne kadar ücret ile yapacağınıza bağlıdır.

Evde Dikiş Dikerek Para Kazanma İşine Nasıl Başvurabilirim?

Sizde evde dikiş dikerek para kazanma işini ben yapabilirim diyorsanız hiç vakit kaybetmeden aşağıdaki yorum bölümünden il, ilçe ve mail adresinizi yazarak evde ek iş ilanları için başvuruda bulunmanız çok kolaydır. Yorumlarınız uygun olması halinde tarafımızdan onaya tabi tutulacak ve daha sonra ek iş veren şirketler tarafından incelemeye alınacaktır. Yorumların uygun olması durumunda ek iş veren şirketler sizler yazdığınız mail adresi üzerinden olumlu dönüş yapacaklardır. Bu şekilde evde ek iş başvurusu yapmış olursunuz.

Yaptığınız yorumlara asla telefon numarası, açık adres gibi kişisel bilgilerinizi girmeyiniz. Kötü niyetli kişiler tarafından bu durum suiistimal edilebilir.

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı