Kredi Notu

Findeks Kredi Notu Öğrenme (Ücretsiz)

Findeks Kredi Notu Öğrenme (Ücretsiz)

İhtiyaç kredisi mi çekeceksiniz? O halde ilk olarak kredi çekmek için yapılması gerekenler listesinin ilk adımı olan kredi notunuzu öğrenin. Sizlerin de bildiği gibi kredi çekmek için gerekli olan en önemli husus kredi notunuzdur. Eğer kredi notunuz belirli bir puanın altındaysa kredi çekme işleminiz zorlaşabilir. Bunun yanında kredi notunuz yüksekse çok daha yüksek meblağlarda kredi çekebilirsiniz. Peki kredi notu nasıl öğrenilir? Findeks kredi notu öğrenme adımları nasıldır gibi soruları düşünüyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayın.

Diğer kredi notu ile ilgili haberler için tıklayın.

Emekli maaşını ING Bank’a taşıma işlemi için tıklayın.

Findeks ile Sizde Kredi Notunuzu Öğrenin

Findeks, KKB puanı ile ilgili sizlere bilgi aktaran ücretli bir hizmettir. Findeks ile kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız ve ilk defa Findeks’i kullanıyorsanız, ücretsiz kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz bir defaya mahsus olmak üzere. İlk Findeks kredi notu sorgulama işleminiz ücretsiz olacak. Daha sonraki sorgulamalarınızda belirli bir ücret karşılığı kredi notu sorgulamanızı yaptırabileceksiniz.

Findeks kredi puanınızı öğrenmek için findeks.com internet sitesine ücretsiz kayıt olmalısınız. Findeks’e kayıt olduktan sonra kredi sorgulama bölümünden gerekli bilgileri doldurarak mevcut kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Nasıl Hesaplanır? Kredi Notu Bileşenleri Nelerdir?

Birçok insan “kredi notu nasıl hesaplanır” konusunu merak ediyor. Kredi notunuz belirli birkaç ölçütlere göre belirlenir. Bu ölçütler şunlardır:

%35 Kredili Ürün Ödemeleriniz: Findeks kredi notunu yükselten en büyük unsurlardan biri de kredi ödemelerinizin zamanında yapılmasıdır. Son ödeme tarihinden sonra yapacağınız ödemeler, kredi notunuza olumsuz bir şekilde yansır ve kredi puanınız düşer. Bu yüzden kredi ödemelerinizi zamanında yapmanız son derece önemlidir.

%35 Borç Durumu ve Mevcut Hesap: Findeks kredi notu hesaplamasında en önemli ikinci etken ise borç durumunuzdur. Biten kredileriniz, mevcut borçlarınız ve limitleriniz dikkate alınarak hesaplanır.

%11 Yeni Kredili Ürün Açılışı: Eğer yakın bir zamanda kredi çektiyseniz ve yeni bir kredi başvurusunda bulunmanız size olumsuz olarak yansıyacaktır. Bu sebeple yeni bir ürün açılışı için aradan bir miktar zaman geçmeli ve ödemeler düzenli ve zamanında yapılmalı.

%10 Kredi Kullanım Sıklığı: Daha önceden kredi çeken ve ödemelerini yapan bir kişi, hiç kredi çekmeyen kişilere oranla Findeks kredi notu daha yüksektir.

Findeks Kredi Notu Sorgulama Ücreti

Bildiğiniz üzere yeni kayıt olan ve ilk sorgulamasını yapan herkes kredi notunu bir defaya mahsus olmak üzere ücretsiz sorgulayabilir. Bundan sonraki her sorgulamada ise Findeks sizden belirli bir ücret tahsis edecektir. Peki Findeks kredi notu öğrenme ücreti ne kadar? Findeks ile yapacağınız 2. ve daha sonraki sorgulamalarda ödeyeceğiniz ücret 4,5 TL + KDV şeklinde olacaktır.

Kimlerin Kredi Notu Vardır? Herkesin Kredi Notu Var Mı?

Kredi kartı ya da kredi kullanan herkesin iyi ya da kötü bir kredi notu vardır. Aynı zamanda son 5 sene içerisinde kredi çekmiş herkesin de kredi notu vardır. Banka hesabınızın olması kredi notunuzun oluşmasında yalnızca etkili değildir. Kredi kartı ya da kredi kullanımı, kredi notunuzu belirler.

Etiketler

Kadir Büyükhız

1993 Kırşehir doğumlu. Sakarya Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... 4 yıldır editörlük olarak görev almaktadır. Ekibimize yeni katılan Kadir, ayrıca bağlı olduğu sanat okulunda da aktif bir şekilde tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı