Krediler

Halk Bankası Hesaplı Evim Konut Kredisi

Halk Bankası Hesaplı Evim Konut Kredisi

Halk Bankası konut kredisi almak isteyenler en yakın Halk Bankası şubesine giderek konut kredisine başvurabilirler. Ülkemizde devlet bankalarının önemli markalarından olan Halk Bankası, konut kredilerinde %1,89 faiz oranı uygulayarak vatandaşı kendi bünyesine çekmeyi başarmıştır.

Halk Bankası konut kredisi faiz oranı nedir? Halk Bankası mortgage başvuru şartları? Halk bankası ev kredisi nasıl alınır? Detaylı bilgilere ulaşmak için en güncel bilgileri sizlerin huzurunuza sunduk.

Diğer kredi haberleri için tıklayın.

Denizbank konut kredisi hakkında bilgi almak için tıklayın.

 

Halk Bankası Hesaplı Evim Konut Kredisi faiz oranı

Halk Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı

Halk Bankası konut kredisi faiz oranı 100 bin TL’ye kadar olan miktarlar için %1,89 olarak belirlenmiştir. 100,000 – 500,000 TL arasında konut kredisi çekecekseniz faiz oranı %1,99 olarak belirlenmiştir. Son olarak 500,000 – 2,000,000 TL arasında konut kredisi çekecekseniz uygulanacak olan faiz oranı %2,09’dur.

Halk Bankası Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Halk Bankası konut kredisi nasıl alınır diyorsanız ilk iş olarak size en yakın Halk Bankası şubesine gitmeniz gerekir. Şubeye gitmek istemiyorsanız Halk Bankası internet şubesi aracılığıyla konut kredisine başvurabilirsiniz. Konut kredisini kefilsiz olarak çekebilirsiniz.

Halk Bankası konut kredisi en fazla vade olarak 120 ayı belirlemiştir. Çekeceğiniz konut kredisini 120 ay vade seçeneği ile çekebilirsiniz. Konut kredisi alabilmek için aşağıdaki evrakları-belgeleri şubeye getirmeniz gerekmektedir.

  • Nüfus cüzdanı
  • Satın alacağınız konutun tapu fotokopisi
  • Gelir belgeniz

Tüm bu belgeler ile konut kredisine başvurabilirsiniz. Krediyi çektikten sonra evinize ipotek konulur. Tüm kredi borcunuzu ödedikten sonra evinizin üzerindeki ipotek kalkar. Halk Bankası Mortgage kredisi demek aynı zamanda ev kredisi anlamına gelir. %1,89 faiz oranıyla konut kredisi çekmek için Halk Bank şubesine ya da internet şubesi aracılığıyla başvuruda bulunabilirsiniz.

Bu Yazınında İlginizi Çekebileceğini Düşündük  KYK Kredi Başvurusu, Kredi Affı ve Kredi İptali
Etiketler

Ece Alkan

1991 doğumlu. Marmara Üniversite Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... Son 2 yıldır özellikle de yerel haber sitelerinde editörlük görevi yapmaktadır. kredikosgeb.com sitesinde aktif olarak editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı