Bankalar

Kolay Kredi Veren Bankalar Listesi

Kolay Kredi Veren Bankalar Listesi

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile beraber artık birçok işlem internet üzerinden yapılıyor. Fatura ödeme, kredi kartı borcu ödeme ve kredi çekmek gibi birçok işlem kolay bir şekilde internet üzerinden yapılabiliyor.
Sizler için yoğun bir araştırma yaparak, kolay kredi veren bankalar listemizi detaylıca hazırladık.

Bankalarla ilgili diğer haberleri görmek için tıklayın.

Yapı Kredi müşteri hizmetleri hakkında hazırlanan içerik hakkında bilgi almak için tıklayın.

kefilsiz kredi veren bankalar

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

İnternet üzerinden yapılan işlemlerin gelişmesiyle beraber artık kredi başvuruları da internet üzerinden online olarak yapılıyor. Bankalar arasında yaşanan bu kredi rekabetinden dolayı, birçok banka belgesiz ve kefilsiz kredi olanağı sunuyor. Kefilsiz kredi veren bankalar şu şekilde:

  • Garanti Bankası
  • Vakıfbank
  • Denizbank
  • TEB

Vermiş olduğumuz bu listede yer alan bankalardan belgesiz ve kefilsiz kredi çekebilmek için banka müşterisi olmanıza gerek yok. Yukarıda yer alan bankalar haricinde de internet üzerinden krediye başvurma şansınız var. Ancak diğer bankalar, yalnızca kendi müşterilerine bu hizmeti sağlıyor.

online kredi başvurusu

İnternet Üzerinden En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Öncelikle belirtmeliyiz ki çekeceğiniz kredi miktarı üzerinden binde 5 tahsis ücreti kesiliyor. Örneğin 20 bin TL kredi çekecekseniz, 100 lira kredi tahsis ücreti kesilecektir.

Resmi Tatiller ve Hafta Sonu Kredi Çekilebilir mi?

İnternet üzerinden kredi başvurusunu dilediğiniz zaman yapabilir ve paranızı ATM’ler aracılığıyla çekebilirsiniz. İster resmi tatil olsun isterse hafta sonu, 7/24 online olarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Onaylandığı takdirde de dilediğiniz an ATM’lerden paranızı çekebilirsiniz.

Bu Yazınında İlginizi Çekebileceğini Düşündük  Emekli Maaşını Akbank'a Taşıma

Kredi Çekebilmek için Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi notları genel itibariyle 5’e ayrılır. Bunlar en riskli, orta riskli, az riskli, iyi ve çok iyidir. Kredi notu yükseltmek için ödemelerinizi zamanında yapıyor olmanız gerekmektedir.

Eğer kredi notunuz 1499’un altındaysa, kredi şartları ve miktarı değişebilmektedir.

Kredi Notu Düşük Olana Kredi İmkanı Var mı?

Online olarak, internet üzerinden yapılan başvurularda dikkat edilen 2 durum vardır. Aylık geliriniz ve kredi notunuz. İnternet üzerinden yapılan kredi başvurularında bu 2 husus dikkate alınır. Eğer kredi notunuz düşükse, şubeye giderek başvurmanız şansınızı arttıracaktır.

İpotek Göstererek Kredi Çekilebilir mi?

İpotek göstererek kredi çekme talebiniz hiç kuşkusuz kredinizin onaylanma sürecini arttıracaktır. Kredi çekmek için bankalara gösterilen ek teminatlar her zaman kredi çekme ihtimalinizi arttıracak bir unsurdur. Fakat son 1 sene içerisinde hakkınızda yasal takip başlatıldıysa ya da sigortalı değilseniz, kredi çekmeniz neredeyse imkansız bir hal alır.

Eğer ipotek göstererek kredi başvurusunda bulunacaksanız, mutlaka şubeye giderek başvurmanızı öneririz. Bu sayede kredi çekme ihtimaliniz de artacaktır.

İnternet Üzerinden (Online) Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Şubeye gitmeden kredi çekmek için 3 şartı taşıyor olmanız gerekiyor. Bu şartları sıralayacak olursak;

1- Yaş kriteri: 18 yaşını geçen her birey, borç ehliyetine sahip olabilir. Fakat bankalar kredi verirken genelde 20 yaş ve üzeri başvuruları değerlendirmeye alır. Eğer kredi çekmek istiyorsanız en az 20 yaşında olmanız gerekir. Ayrıca yaş konusunda alt limit olduğu gibi üst limitte mevcut. Üst sınır daha çok hayat sigortası sınır olan 70 yaş olarak kabul ediliyor. Yan 70 yaşın üzerindeyseniz, kredi çekme ihtimaliniz, 20 yaş altındaki bireylerde görüldüğü gibi çok zordur.

2- Kredi notunuz: Eğer bankalarla bu zamana kadar hiç işiniz olmadıysa, hesabınız, kredi kartınız yoksa kredi notunuz oluşmaz. Kredi notunuz olmadığı içinde “en riskliler” kategorisinde olacağınız için bankadan kredi çekmeniz bir mucize olacaktır.

Bu Yazınında İlginizi Çekebileceğini Düşündük  İş Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

3- Geliriniz olmalı: Kredi çekebilmek için bir diğer şart, aylık düzenli bir gelirinizin olmasıdır. Bankalar kredi verirken aylık kredi ödeme tutarının, maaşınızın %50’sinden fazla kredi vermezler. Örneğin 5 bin lira maaş alıyorsanız, aylık kredi ödemeniz 2500 lirayı geçemez.

 

 

Etiketler

Cansu Güner

1989 Balıkesir doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Muhasebe mezunu. Yerel haber ve blog sitelerinde editörlük görevi üstlendi. Şu an kredikosgeb.com'da editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı