Kredi Kartları

Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Çağımızda genci yaşlısı herkes kredi kartı kredi kartı kullanıyor. 18 yaş üzeri herkesin bankalara başvuru yapabilerek edinebildikleri kredi kartı hayatımızda geniş bir yer kaplıyor ve haliyle bankaya borçluluk da artıyor. Bu durum karşısında kişilerin kredi kartları belirli bir limite kadar veriliyor ancak birçok kişi kredi kartı limiti nasıl arttırılır merak ediyor.

Kredi kartları, tüketicilere belirli bir limit ile verilir ve kişiler bu karttan ancak bu limit kadar harcama yapabilirler. Geçmişte kredi kartı başvurularında kişilerin gelir düzeylerinin yeterli olması durumunda kredi kartları aşırı yüksek limitlerde verilmekteydi. Bu durum zamanla kişileri yoksulluğa ve borç altında zorluk yaşamaya sürükleyince BDDK duruma el attı ve kredi kartı limitleri ile ilgili yeni bir uygulamaya geçildi.

Kredi kartları ile ilgili diğer içerikler için tıklayın.

2020 kredi kart aidat listesi için tıklayın.

kredi-kartı-limiti-nasıl-arttırılır

Üst Limiti Geçmeniz Mümkün Değil

Bankalar artık yeni prosedürler gereğince tüketicilere gelirlerinin belirli bir katına kadar limitte kredi kartı verebilmektedir. Bu limitin üzerine çıkabilmeleri yasal olarak mümkün değildir. Örnek olarak geliriniz 2 bin TL ise alabileceğiniz kredi kartının limiti yaklaşık olarak maksimum 7-10 bin TL arasında olacaktır.

Kredi Kartı Limit Arttırma Talebi

Eğer kredi kartı limitiniz gelirinize göre düşükse veya daha sonradan gelirinizde artış olduysa bu durumda kredi kartı limitinizi arttırmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Şimdi kredi kartı limiti nasıl arttırılır sorusuna yanıtımızı hangi kanallardan başvuru yapabileceğinizi açıklayarak vereceğiz;

  • Tüketiciler kredi kartı limitlerini arttırabildikleri ilk kanal şubelerdir. Size en yakın banka şubesine giderek kredi bürosu katından kredi kartı limitinizi arttırmak için başvuru formu doldurabilir ve limitinizin arttırılmasını talep edebilirsiniz.
  • Bankanızın telefon bankacılığı hizmetlerinden kredi kartı alanına ilerleyerek “Limit arttırma işlemi” seçeneğinden limit arttırma talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bankanızın internet bankacılığı hizmetlerinden faydalanarak kredi kartı limiti arttırmak da mümkündür. Ancak bu uygulama tüm bankalarda mevcut olmamakla birlikte bireysel hesabınıza erişim yapmanız gerekmektedir.
Bu Yazınında İlginizi Çekebileceğini Düşündük  2020 Kredi Kartı Aidat Fiyatları

Unutulmamalıdır ki limit arttırma işlemi gelir düzeyinize paralel olarak gerçekleştirilmektedir ve bu nedenle gelirinizin yetersiz olması durumunda limitiniz arttırılmayabilir. İşlem talebinize onay verilmesi durumunda 1-3 iş günü içerisinde limitiniz arttırılacaktır. Böylece kredi kartı limiti nasıl arttırılır sorusunun yanıtını vermiş olduk.

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı