Haberler

TEB İcralık Araba Satışları

TEB İcralık Araba Satışları

İcradan gerçekleştirilen araç satışları banka bünyesinde gerçekleştiriliyor, özellikle TEB icralık araba satışları ile daha uygun fiyatlarda araç sahibi olmanıza imkân tanıyor. İcralık araçlar; araç kredisi, bireyler kredi ya da ipotek edilmesi sonucu, borcun ödenmemesine karşılık el konulan taşınmazlar arasındadır. Bu durumda ihale usulü yapılan satışlar önceden TEB cetelem sitesinde ilan edilir ve ihaleye dair bilgiler tüketicilerle paylaşılır.

Ziraat Bankasından araç nasıl alınır konusu için tıklayın.

TEB dosya masrafının iadesi kararı hakkında yazı için tıklayın.

TEB İcralık Araba Satışları Hakkında Bilgi

 

 

TEB İcralık Araba Satışı Şartları

TEB icralık araç satışlarını belirli koşullarda gerçekleştiriyor. İhaleye katılan kişiler tarafından kıymet takdirine mahsuben belirlenen oran olan %20’lik kısım nakit, aynı tutarda bankalardan alınan süreli ya da süresiz teminat mektubu gibi seçeneklerden birini ihale öncesi yatırmış olmaları gerekir. İhaleye kendi namına katılım gösterecek kişiler; ehliyet, nüfus cüzdanı, pasaport gibi geçerli bir belgenin fotokopisini başvuru belgelerine eklemeleri gerekir. İhaleye katılacak kişi başkasının namına katılacaksa; kimlik belgesi ve ihaleye katılım gibi özel şart belirtilen bir ibarenin olduğu vekaletin noterden düzenlenmesi gerekir. İhalede tüzel kişi adına katılım olacaksa; kimlik belgesi, yetki belgesi, imza sirküleri fotokopilerle ile TEB icralık araba satışları ihale süresinden önce ibraz edilecektir.

TEB İcralık Araba Satışı İhalesine Nasıl Katılınır?

TEB icralık araba satışları ihalesine katılım şartlarına göre; T.C. vatandaşı olmanız, teminat bedeli ile ihale tarih ve saatinde, ilanda belirlenen adrese gitmeniz yeterli olacaktır. İhale katılımında; nama, başkası adına, şirket ve tüzel kişi adına katılım olacaksa gerekli dosyaların hazır bir şekilde yanınızda bulunması gerekir. Şirket katılımında özellikle; yetki belgesi, imza sirküleri, şirkete ait kaşeyi mutlaka yanınızda götürmeniz koşullar arasındadır. Katılımı; diğer bir alternatif olarak uyap üzerinden e-satış sekmesi ile ihale tarihinden bir gün öncesinde, saat 00:00’a kadar elektronik teklif yolu ile sağlayabilirsiniz. Elektronik teklif şartında, araç bedelinin %20 oranını yatırmanız şarttır.

Bu Yazınında İlginizi Çekebileceğini Düşündük  Trendyol İade İşlemler Hakkında Detaylı Bilgiler

TEB Üzerinden İlana Verilen Arabalar

TEB bankası üzerinden ilana verilen araçlar her marka, model ve renk olabiliyor. Araçlar satış durumuna göre sürekli olarak güncelleniyor. Bankalar arasında TEB icralık araba satışları borçlu müşterilerin daha fazla sorun yaşamaması ve borçlarının yüksek tutarlara ulaşmaması adına icrada satışa sunulan araçlar hem yeni alıcılara yararlı oluyor hem de banka borçları ile sıkıntıya giren müşterileri bir nebze rahatlatıyor. İhaleye açılan araçlar için en yüksek pay veren kişi aracı alıyor. İhaleyi alan kişi, bedeli üstünden %1 ya da %18 KDV, %1 tellaliye masrafını damga vergisi ile yatırır. Araç tescil işlemleri ise ihaleyi gerçekleştiren icra dairesince yapılıyor.

TEB Satılık Araçlar

İhaleye sunulan TEB icralık araba satışları için tüm detaylar TEB cetelem sitesinde yer alıyor. İhale bilgileri, araç özellikleri, satışa sunulan fiyata dair her bilgi ilanda mevcuttur. Bazı araçlar anahtar ve ruhsatı yok ibaresiyle satışa sunulur. Tüketicilerin bu konuda kafalarında farklı sorular yer alıyor. Aracın ruhsatının olmaması trafik tescilden belirli bir ücret karşılığında çıkartılması ile çözülen bir durumdur. Aracın anahtarının olmaması ise araç modeline göre servis tarafından kısa sürede çıkartabileceğiniz kolay bir sorundur.

Araç teslimi satış tarihi göz önünde bulundurularak 7 gün içerisinde kalan ödeme yapıldığında, gerekli ödemeler gerçekleştiğinde tescil yazısı, teslim zabıt varakası ile aracınızı teslim alıyorsunuz.

Satın alınan aracın ruhsat işlemleri için gerekli harçları sizin karşılamanız gerekiyor. Satın alınan aracın teslimi sonrasında yapılması gerekenler; zorunlu trafik sigortası, muayenesi yok ise muayenesinin yapılması, icra dairesinden alınan tescil belgesiyle trafik şubesinden yeni ruhsatın alınması gerekir.

Yatırılan Teminat Geri Alınabilir Mi?

İhaleye başvuru sırasında verilen teminat olan %20 bedel tutarı, ihaleyi alamaması halinde kişiye iade edilir. Ödeme yapmak adına verilen %20’lik tutar sonrası yeterli ve en yüksek peyi veren kişi ihaleyi kazanır. İhaleyi kazandıktan sonra 7 iş günü içerisinde ödeme yapılması gerekir.

Bu Yazınında İlginizi Çekebileceğini Düşündük  Binance CEO'su Uyardı

Satılık İcralık Arabaları Nasıl Görebilirim?

Satılık TEB icralık araba satışları arasında bulunan araçları TEB cetelem adresi üzerinden görebilirsiniz. Size uygun en iyi araç adına birçok alternatif ilan sayfasında yer alıyor. Verilen bilgiler net olup, fiyatlarda değişkenlik söz konusu değildir. Satışa çıkan araçlar belirtilen niteliklere birebir sahiptir. İhale ile alacağınız aracın hangi tarihte ve saatte satışa çıkacağı da ilan sayfasında yer alıyor.

 

 

 

 

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı