Haberler

Vakıfbank Bursluluk Kartı ile İlgili Her Şey

Vakıfbank Bursluluk Kartı ile İlgili Her Şey

Milli Eğitim Bakanlığı’nın karşılıksız bir şekilde verdiği PYBS bursları ödemelerine yönelik değişiklik oluşturularak, 5 ile 12. sınıf arasında bulunan öğrencilere burs ödemeleri artık bundan sonra Vakıfbank tarafından gerçekleştirilmektedir. Sosyal Yardımlaşma ve Destek kartı adı ile bilinen ve Milli Eğitim Bakanlığı logosu ile beraber basılan Vakıfbank bursluluk kartı, okul müdürlüğü tarafınca burs almayı hak kazanan öğrenciye verilmektedir. Sizde Vakıfbank bursluluk kartı ile ilgili her şey konusunda fikir sahibi olmak için buradan faydalanabilirsiniz.

İzmir’de senet karşılığı para veren yerler hakkında bilgi almak için tıklayın.

Trendyol iade işlemleri hakkında bilgi almak için tıklayın.

Vakıfbank Bursluluk Kartı ile İlgili Her Şey

Vakıfbank Bursluluk Kartı Nasıl Çıkartılır?

Vakıfbank tarafından MEB logosu bulunan, “Sosyal Proje Kartı” adı ile bilinen Vakıfbank bursluluk kartı; çipli türdeki bir kart olmakla birlikte, tüm masraflardan uzak bir kart olarak, PYBS sınavı sonucunda başarılı olan öğrencilere burs ödemelerin yapılması için verilen bir karttır. Öğrenciler ülke genelinde aynı anda ödemelerine kavuşabilirken aynı zamanda Vakıfbank bursluluk kartı yardımı ile pansiyonlara giriş kartı olarak dahi kullanılabilir.

Daha öncesinden başka bir devlet bankası ile beraber ödeme sağlanırken, şuan da Milli Eğitim Bakanlığı ve Vakıfbank ile oluşturulan protokol sonucunda, bursluluk ödemeleri Vakıfbank tarafından oluşturulmaktadır. Vakıfbank tarafından burs almak için bursluluk kartları ise, okul idarelerine yollanmakta ve okul idaresi veya ilgili memur tarafından zarf içinde Vakıfbank bursluluk kartı öğrenciye ulaştırılmaktadır. Öğrenciye kart ulaştırıldıktan daha sonra sisteme giriş yapılmaktadır.

Bu Yazınında İlginizi Çekebileceğini Düşündük  Trendyol İade İşlemler Hakkında Detaylı Bilgiler

Vakıfbank Bursluluk Kartı İnternetten Alışveriş

Yeni bursluluk kartı olarak kullanımda olan Vakıfbank bursluluk kartı, herhangi bir limite sahip olmayan bir hesaba bağlı bir halde olması sebebiyle, kendi hesabınızda para bulunuyorken banka kartı ile beraber internet haricinde alışveriş yapma özelliği sağlanmaktadır. Yapılan harcamalardan ötürü herhangi bir kesinti oluşmamaktadır, hesapta para bulunmadığı zaman kartın herhangi bir işlevi de olmamaktadır.

Vakıfbank bursluluk kartı, internetten üzerinden alışveriş için kullanılamaz. Zira bir kart ile internetten alışveriş yapılması için kartın alışverişi destekleyen türde bir güvenlik koduna yani CVV adı ile bilinen üç haneli bir koda sahip olması lazım. Bu güvenlik kodu vasıtasıyla kart sahibi şifre kullanmadan kartın kendisini tarafından kullanıldığını belirterek, internet ortamında güvenli bir biçimde alışveriş yapmaktadır.

Ancak bu yeni Vakıfbank bursluluk kartlarında yer alan bir sistem değildir ve bu kartların arka yüzeyindeki beyaz olan şeritte 3 haneli CVV adlı bir kod bulunmadığı için hesapta para bulunsa bile internetten alışveriş olmamaktadır. Vakıfbank bursluluk kartı ile ilgili her şey burada sizin için hazır halde bulunuyor.

Vakıfbank Bursluluk Kartı CVV (Güvenlik Kodu) Nedir? Nerde Yazar?

Yukarıda değinildiği gibi Vakıfbank bursluluk kartı üstünde CVV yani güvenlik kodu yer almamaktadır. Normalde banka kartları veya kredi kartlarında arka tarafında bulunan beyaz şerit üstünde 3 haneli sayılar yer almaktadır ve bu sayılar CVV yani güvenlik kodu adına internet alışverişlerinde kullanılarak, kartın sahibinin alışveriş yapan kişi olduğunu kanıtlayarak kart sahibine güvenli alışveriş imkânı sunmaktadır.

Vakıfbank Bursluluk Kartı Para Yatırma

Kartın kullanım koşulları henüz yeni tanımlandığı için para yatırmak başta olmak üzere birçok özelliğe sahip değildir. Ancak bazı ATM’lerde ‘’Para Yatırma’’ kısmının açılması, yakın bir sürede karta para yatırma işleminin eklenebileceği göstergesi olarak değerlendirilebilmektedir. Buradan Vakıfbank bursluluk kartı ile ilgili her şey hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bu Yazınında İlginizi Çekebileceğini Düşündük  İzmir’de Senet Karşılığı Para Veren Bulunur mu?

Vakıfbank Bursluluk Kartı Şifre Değiştirme

Yeni burs kartı adına ile anılan Vakıfbank bursluluk kartı mavi ve bunun yanında beyaz renklerinde bir kart olmakla beraber Milli Eğitim Bakanlığının logosu ve bunun yanında Sosyal destek kartı yazısı kart üstünde bulunmaktadır. Aynı şekilde kart üzerinde burs sahibinin adı-soyadı ile beraber T.C. Kimlik numarası da yer almaktadır ve kart mavi bir zarf içerisinde teslim edilmektedir, kart şifresi zarf içinde kartın yapışık olduğu kısmın altında yazmaktadır.

Bu sebeple zarf yırtılırken ve kart çıkarılırken dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Kart 4 haneli sayılardan oluşmaktadır ve bunun yanında Vakıfbank bursluluk kartı şifre değiştirme amacıyla Vakıfbank ATM’ler üstünden işlem yapılabilmektedir. Bu sayede Vakıfbank bursluluk kartı ile ilgili her şey ile ilgili bir konuyu daha öğrendiniz.

Vakıfbank Burs Kartı Kayboldu Nereye Başvurulur?

Eğer Vakıfbank burs kartınız kayboldu ise bunu hemen müşteri hizmetlerini arayarak bankaya bildirmeniz gerekir. Daha sonrasında boş bir zamanınızda bankaya uğrayarak yeni bir kart çıkarabilirsiniz.

Vakıfbank Bursluluk Kartı Şifremi Unuttum

Eğer kartınızın içinde gelen şifresini değiştirdiyseniz ve sonrasında bu şifreyi unuttuysanız yeni bir şifre almanız gerekir. Bunu isterseniz telefon üzerinden müşteri hizmetlerini arayarak isterseniz bankaya gidip gişe işlemlerinden halledebilirsiniz. Bu bilgi size Vakıfbank bursluluk kartı ile ilgili her şey konusunda bir şey daha kattı.

 

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı