Haberler

Ziraat Bankasından Araç Nasıl Alınır?

Ziraat Bankasından Araç Nasıl Alınır?

Tüm bankalarda icralık gayrimenkul ve taşınmaz satışı mevcuttur, peki ziraat bankasından araç nasıl alınır? Bankaların icralık araç satışlarında teminat tutarları ve KDV farklılık göstermektedir. Birçok banka KDV alırken, Ziraat Bankası KDV mükellefi olmadığı için, icralık araç bedellerinden KDV alınmaz. Diğer banka ürünleriyle ilgilenenlere bilgi verecek olursak, konut kredisinde tahsis ücreti ve ekspertiz ücreti de alınmıyor. Ziraat Bankası bu yönüyle müşterisine avantaj üstüne avantaj sunuyor.

TEB doya masrafının iadesi kararı ile ilgili bilgi almak için tıklayın.

Banka tüketici kararına itiraz ederse ne olur?

Ziraat Bankasından Araç Nasıl Alınır

Ziraat Bankası İcralık İkinci El Araç Satış

İkinci el araçlarda, teminat tutarı %6 olarak belirlenmiş ve diğer bankalardan daha avantajlı olarak tüketiciye araç alım imkânı sunmuştur. Bedeli yatırdığınızda şifre oluşturarak, ihaleye sunulan icralık araçlara ihale teklifinizi sunuyorsunuz. Vereceğiniz teklif en yüksek tutarda olması halinde aracınıza sahip oluyorsunuz. Araç almak isteyen tüketiciler için 2. el araç fiyatları çoğu zaman yüksek olabiliyor. İcra yoluyla sattığı araçları oldukça makul seviyede alıcıya sunuyor. Peki, ziraat bankasından araç nasıl alınır?

Ziraat Bankası İkinci El Araç Satışı

Ziraat Bankası 2.el araçlar için ilan açıyor. Bu ilanda farklı araç türleri arasında bulunan otomobil, tır, ticari gibi birçok niteliğe sahip aracı ihaleye sunuyor. İhaleye sunulan araçlar Ziraat Bankası’na borcu olan ve aldığı ürüne karşılık ipotek ya da tespit edilen mallarına icra ile el konulması sonucu ortaya çıkan taşınmazlardır. O halde icra ilanında belirtilen araçlar arasından almak isteyen tüketiciler için gereken prosedürleri sağlaması halinde ziraat bankasından araç nasıl alınır?

Bu Yazınında İlginizi Çekebileceğini Düşündük  İzmir’de Senet Karşılığı Para Veren Bulunur mu?

Ziraat Bankasının araç satış linkinden ulaşacağı bilgilerde araç türü, ihale zamanı ve araç nitelikleri bulunur.

Ziraat Bankası İkinci El Araç İhale Şartları

Ziraat Bankası araç ihale şartları için bazı koşullar vardır. Ziraat Bankası icralık araç satış bölümüne oluşturulan şifre ile giriyorsunuz. İhalesine girmek istediğiniz bedelin %6 oranındaki bedeli yatırıyorsunuz. Bu bedel diğer bankalara göre oldukça düşüktür. Bazı bankalar %1 ya da %18 oranında KDV ayrıca %20 teminat bedeli talep etmektedir. Ziraat bankası ise bu anlamda en makul seviyededir. Verilen teklifler 3 gün değerlendirmeye alınır. Teklifler 500 Türk lirası olarak artar, son verilen teklifte 3 gün sonunda bir artış yoksa araç için en yüksek teklif veren kişi ihaleyi kazanır.

E-araç Satış Ziraat Bankası

E-araç satış sitesi olarak tüketicilere kolaylık sağlayan Ziraat Bankası, icrada olan ve ihaleye sunulan tüm araçları sergiler. Araç almak isteyenler Ziraat Bankası’nın Türkiye geneli haciz koydurduğu araçları görebilir. Tamamen kişiye kolaylık tanımak adına ekspertiz bilgilerini, modelini, ili, marka, renk ve fiyat bilgilerini detaylı olarak paylaşır. Hiçbir yere gitmenize gerek kalmadan tamamen online yürütülen işlemde, aracınıza teklifinizi sunarak sonucu bekleyebilirsiniz. Gerekli olan %6 bedeli yatırmanız halinde kolaylıkla araç sahibi olabilirsiniz. Elbette böyle bir durum için verdiğiniz teklifin kabul görmesi gerekir.

İcralık Araçlarda Taşıt Kredisi Kullanılır Mı?

Ziraat Bankası daha önce çekilen kredilerin ödenmemesi sonucu müşterilerine ait olan gayrimenkul ve taşıt kredisine el koyması sonucu icralık araç satışları oluşmuştur. İcradan sıfır ve 2. el araç almak elbette tüketici için daha caziptir. Nakit parayı değerlendirmek isteyen kişiler ya da icradan araç almak isteyen fakat yeterli bir tutara ulaşamayan kişiler için taşıt kredisi imkânı sunuluyor. Bu imkân dahilinde belirli koşullar banka tarafından öne sürülüyor.

Bu Yazınında İlginizi Çekebileceğini Düşündük  Binance CEO'su Uyardı

Peki, taşıt kredisi ile ziraat bankasından araç nasıl alınır? Ziraat Bankası satışa koyduğu icralık araçların 0-5 yaş olması zorunluluğu getiriyor. Araç kredilerinde 48 aya kadar taksitlendirme sunuyor. Bu şartları yerine getirmeniz için araç kredisi çekebilme özelliklerini taşımanız gerekiyor. Kredi notunuz, düzenli ödemelerinizin olma şartlarının yanı sıra, taşıt kredisi çekeceğiniz icralık araç üzerine ipotek koyuyor.

İcralık Araçlara Nasıl Teklifte Bulunulur?

İcralık araçlara teklifte bulunarak, ziraat bankasından araç nasıl alınır? Araç satış bölümünü ziyaret ediyorsunuz. Giriş şifrenizin olduğu e-araç satış online işlemlere gelerek araç niteliklerini inceliyorsunuz. Beğendiğiniz araç bedelinin %6’sını hemen yatırıyor ve son tekliften 500 Türk lirası yukarda olmak kaydıyla teklifinizi veriyorsunuz. İhaleye en yüksek bedeli veren alıcılar, 3 günün sonunda başka teklif veren yok ise yeni aracına, kalan bedeli 7 iş gününde ödemesi halinde hemen sahip oluyor.

 

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı